گاهی اوقات هست که می‌خواهیم به سفر برویم و قرار است یک مدت از گل‌های نازنینمان دور شویم و اصلا دلمان هم نمی‌آید آن‌ها را به کسی بسپاریم تا در نبود ما گل‌هایمان را آبیاری کنند. از طرفی هم دلمان نمیخواهد وقتی برگشتیم ببینیم همگی خشک و پژمرده شده‌اند و از بین رفته‌اند…حالا چاره چیست؟! چیکار کنیم که نه از اینور بام بیوفتیم نه از آنور بام

اصلا غصه نخورید ما در این ویدیو به شما ۳ تا از روش‌های کاربردی، کم هزینه و ساده را آموزش می‌دهیم و دیگر وقت سفر لازم نیست نگران گل‌هایتان باشید.فکرش را بکنید وقتی بعد از چندین روز می‌روید سر وقتشان حتی ممکن است ببینید که نه تنها خشک نشدن بلکه برگ جدید هم داده‌اند آن موقع از گل قشنگتان برای ما هم عکس بفرستید تا در خوشحالیتان سهیم باشیم.این روش‌ها برای افراد پرمشغله ای که عاشق گل‌و گیاه هم هستند جواب می‌دهد.

اگر تجربه‌ی دیگه‌ای از آبیاری گیاهان در سفر دارید برای ما کامنت کنید تا ما و بقیه دوستداران گل و گیاه هم از آن مطلع بشویم. ممنون می‌شویم با به اشتراک گذاری این ویدیو از ما حمایت کنید. با ما همراه باشید تا با هم با روش‌های کاربردی و ساده‌ی آبیاری در سفر آشنا شویم.

  • روش اول: فیتیله گذاری

در این روش شما به یک ظرف بزرگ آب، نخ کتان یا کاموا احتیاج دارید. ابتدا گلدان‌هایتان رو دور هم جمع کنید و بعد ظرف آب را در وسط آن‌ها و در سطح بلندتری از گل‌ها قرار دهید. سپس نخ‌ها را به حالت فیتیله‌ای در آورده و ابتدای آن را داخل ظرف آب و انتهای آن را روی سطح گلدان قرار دهید. آن نخ ها می‌توانند آب را از طریق خودشان به گل‌های شما برسانند و اینگونه دیگر وقتی نیستید اتفاقی برای آن‌ها نمی‌افتد.

  • روش دوم: قطره چکان

چیزهایی که در این روش به آن نیاز دارید: گل‌مورد نظر، قطره چکان، سیخ چوبی و یک بطری کوچک آب است.ابتدا درب بطری را باز می‌کنید و برای این‌که بتوانید قطره چکان را به سر بطری وصل کنید؛ درب بطری را سوراخ کنید و قطره چکان را روی درب بطری نصب کنید. روی قطره چکان علامت مثبت و منفی وجود دارد که نشان می‌دهد می‌توانید مقدار آبی که باید از آن خارج شود و برای گیاه مناسب است را تنظیم کنید. داخل بطری به میزان لازم آب می‌ریزید و درب آن را میبندید! حالا به سراغ سیخ‌های چوبی می‌رویم و آن‌ها را به صورت مربع داخل خاک قرار می‌دهید تا بتوانید بطری را در وسط آن‌ها بگذارید.

  • روش سوم: تراریوم

گل خود را بردارید و آن‌را داخل پلاستیک نسبتا بزرگتری قرار دهید سپس سیخ‌های چوبی را چهار طرف آن بگذارید تا پلاستیک از گیاه کمی فاصله داشته باشد. حالا روی برگ‌ها و سطح خاک رو کمی آب اسپری کنید و در نهایت یه گره شُل بزنید.

ما سعی کردیم در این ویدیو راحت ترین و کاربردی ترین، همینطور کم هزینه‌ترین روش‌ها رو به شما آموزش دهیم؛ اما وسیله‌های دیگری هم در بازار موجود هستند که می‌توانند به آبیاری در سفر کمک کنند.

درحال بارگذاری...

گلون گستان رویایی تو

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه