چه زمانی گیاهم را آبیاری کنم؟ من فقط هفته‌ای ۲ بار به گیاهم آب می‌دهم به نظر شما این مقدار کافی است؟ الان آبیاری‌اش کنم یا زود است؟ شما دوستان عزیز در این مدت سوالاتی شبیه به این را از ما پرسیده بودید. همچنین مشکلاتی برای گل‌ها و گیاهان تان پیش می‌آمد که علت این اتفاقات بد برای گل‌ها آبیاری زیاد و یا آبیاری کم بود این شد که ما تصمیم گرفتیم تا در یک ویدیوی کوتاه به بخش مهمی از آبیاری صحیح یعنی زمان درست و اصولی آبیاری گیاهان بپردازیم.

زمان خشک شدن خاک یکی از مهم ترین بخش‌های آبیاری صحیح است که به سایز گلدان، نوع گیاه و دمای محیط بستگی دارد. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی به دلیل آبیاری زیاد یا کم لازم است که زمان درستی گیاه خود را آبیاری کنیم. حالا برای اینکار باید رطوبت عمق خاک رو بسنجیم و به خشک بودن سطح خاک اکتفا نکنیم پس از سیخ های چوبی استفاده میکنیم. آن را به داخل خاک فرو می‌بریم و اگر به سیخ چوبی مقداری خاک چسبید؛ این به معنی خیس بودن خاک است و هنوز زمان آبیاری آن فرانرسیده است. اما اگر به سیخ چوبی خاکی نچسبید لازم است که آن‌را آبیاری کنید چون خاک رطوبت خود را از دست داده‌است.

امیدواریم که با دیدن این ویدیو و رعایت این نکته مشکلاتی که به این علت برای گل‌ها تون پیش می‌آمد تکرار نشود و همیشه سبز و شاداب بمانند. لطفا این ویدیو را به اشتراک بزارید تا بقیه‌ی دوستداران گل و گیاه هم این نکته‌را یاد بگیرند و همگی بتوانیم به رشد بهتر گل‌هایمان کمک کنیم و کنج سبز خانه‌ی خود را همانطور سبز و زیبا حفظ کنیم.

درحال بارگذاری...

گلون گلستان رویایی تو

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه